City Nature Challenge České Budějovice

Mezi 26. a 29. dubnem se České Budějovice utkají již potřetí v celosvětové výzvě City Nature Challenge. Zapojte se i Vy! Je to snadné – jděte ven, foťte jakékoli volně žijící organismy a svá pozorování nahrajte do aplikace iNaturalist.

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý! Pojďme ukázat světu, že máme krásnou, pestrou a rozmanitou přírodu. Zapojit se můžete i Vy! Mezi 26. a 29. dubnem foťte přírodu ve svém okolí, na zahradě, v parku, na louce nebo v lese na území Českých Budějovic a přilehlých obcí. Svá pozorování nahrávejte do aplikace iNaturalist.

Výzvu City Nature Challenge v Českých Budějovicích organizuje Biologické centrum Akademie věd ČR. Globálně ji koordinuje Kalifornská akademie věd v San Francisku a Přírodovědné muzeum v Los Angeles. V soutěži City Nature Challenge jde městům o to, kdo zapojí nejvíce lidí, získá nejvíce pozorování a nejvíce pozorovaných druhů organismů.

V roce 2023 se zapojilo 482 měst ze 46 zemí a během čtyřdenní akce zaznamenalo více než 66 tisíc lidí více než 1,8 milionu pozorování. V České republice v roce 2024 soutěží Praha, Brno, Uherské Hradiště, České Budějovice a poprvé Ostrava.

Více na https://cb.citynaturechallenge.cz/